סוגי חזיתות וחומרים

אנחנו עובדים עם מבחר ענק של גימורי חזיתות ומבחר רחב מאוד של צבעים וגוונים.

מטבח פרומייקה

הנקראת בלועזית High Pressure Laminates - HPL ומוכרת בשפה המקצועית כ"חיפוי דקורטיבי", הינה מוצר תעשייתי, המיועד בעיקר לציפוי משטחים. פורמייקה מורכבת משכבות נייר קראפט (נייר אריזה) ספוג במלמין נוזלי וכבוש בטמפרטורה גבוהה, כך שנוצר לוח הומוגני בעל חוזק מכני מעולה. לרוב, הפורמייקה עשויה שתי שכבות, כאשר שכבת הבסיס היא בצבע חום כהה, והשכבה העליונה צבעונית עם סוגים שונים של מרקם פני השטח.) - אנו עובדים עם מבחר ענק של צבעים וגוונים מכל הספקים שקיימים בארץ כמו: Formex, Orchard, Birman, Arpa, Lavi.

יתרונות של מטבח פורמייקה- המחיר של מטבח פורמייקה ביחס לחומרים שמפורטים מעטה הוא זול יותר. כמובן שביחס לכמות הפרזול והגודל של המטבח.
פרקטיות של החומר,
זהו חומר שלא נכנע לעינוייהם של ילדים קטנים ושניתן לנקותו בקלות רבה מאוד ללא שימוש בחומרים מיוחדים. ולמי שחסיד של המראה המודרני והנקי – הפורמייקה היא חומר אידיאלי.

חסרונות של מטבח פורמייקה- חיסרון היחדי והבולט הוא פחות גמישות בעיצוב החזית והפריטים המשלימים של המטבח ביחס למטבח פולימרים או צבוע בתנור. לדוגמא: במטבח פורמייקה לא ניתן לעשות ידית חרוטה אנטגרלית אך לזה יש פיתרון ניתן להשתמש בפרופיל ידית אינטגרלית. יש כאלה שלא אוהבים את השילוב של מתכת במטבח. כל הפיתוחים למינהם הם דבר שבלתי אפשרי בפורמייקה עקב קשיחות החומר. הפיצוי הוא עמידות גבוה נגד סריטות לאורך שנים.


מטבח מפולימר

חזיתות וחלקי ריהוט בחיפוי פולימר מיוצרות בטכנולוגיה אירופאית ובהתאם לתקנים בינלאומיים (תקן אמריקאי ASTM 1526 / ISO 306 ותקנים גרמניים DIN 68861/ DIN 68860). לפולימר עמידות גבוהה בחום, לחות ומים (בהתאם לתקן הגרמני DIN 53472). הפולימר ניחן בעמידות גבוהה לשחיקה ושריטה תוך שמירת הגוון לאורך שנים. קולקציית הפולימר כוללת עשרות צבעים בגוונים חלקים, גווני עץ, עיצובים, גוונים מבריקים ועוד.
חסרונות של מטבח מפולימר
מחיר: חזיתות פולימריים במטבח לרוב מייקרים את המטבח.
עמידות לארוך זמן: כל המטבחים המיוצרים בארץ מקבלים אחריות של יצרן הדלתות במשך חמש שנים. פולימר מודבק בטכנולוגית ווקאום ועם השנים ההדבקה של החומר נחלשת בעיקר ליד מכשירי חשמל פולטי חום רב כמו תנור וכיריים.

יתרונות של מטבח מפולימר-גמישות העצוב של חזיתות המטבח גדולה יותר. הדגמים המבריקים נותנים מראה חלק יותר מפורמייקה מבריקה.מטבח הייגלוס

היי גלוס אקריליק (HIGH GLOSS ACRYLIC) הינו קו חדיש לדלתות מטבח יוקרתיות, ארונות קיר, ארונות אמבט, חיפויי קירות ועוד.
החומר מורכב מ - ABS הידידותי לסביבה ובעל אפקט המראה המיוחד (100% ברק) המהווה תחליף לזכוכית.

חסורונות מטבח הייגלוס
עמידות לאורך זמן: כמו שנאמר החומר הוא חומר אקרילי שיחסית עמיד סביבה אך הרבה פחות בפורמייקה. חומר נסרט בקלות יחסית גם לזכוכית.
מחיר: מחירו של מטבח הייגלוס לרוב יהיה קרוב למחיר של מטבח זכוכית. יותר יקר ממטבח פורמייקה ופולימר.

יתרונות מטבח הייגלוס
מראה חלק ומבריק יותר מכל חומר אחר. נותן תחושת עומק של זכוכית. בלתי שביר לעומת הזכוכית.


מטבח אפוקסי

צבע בתנור,
שלייפלק או צביעה אטומה, הכוונה היא בעצם לאותו הדבר. ניתן לצבוע את הריהוט בצבע אפוקסי לפי מניפות הצבעים המקובלות בשוק. התהליך דומה מאוד לצביעת מכוניות בתנור.


יתרונות של מטבח אפוקסי- מגוון רחב יותר של בחירת דגמים בדלתות. ניתן לעשות כל דגם עם פיתוחים ולצפות אותו בצבע. הגוון המבריק (100% ברק) נותן מראה חלק קרוב מאוד למראה זכוכית, תלוי בגוון הנבחר. מגוון רחב של בחירת צבע.

חסרונות של מטבח אפוקסי- המחיר שתשלמו עבור מטבח בצפוי צבע בתנור הוא גבוה יותר ממטבח פורמייקה ,מטבח מפולימר או היי-גלוס. מכיוון שהתהליך של הצביעה הוא ארוך יותר המצריך משאבי אנוש גדולים יותר והחומר גלם הוא יקר יותר. חיסרנון נוסף הוא רגישות של צבע לעמידות לאורך זמן. צבע בתנור היא פחות עמידה מפורמייקה העממית ותיקון הוא בדרך כלל יקר יותר ומסובך יותר בהתאמת צבע מדוייקת.

מטבח זכוכית

המילה האחרונה בתחום העיצוב אנו מציאים ללקוח חזיתות זכוכית בשלל צבעים לבחירה.אלומיניום
ניתן לצפות את חזיתות הריהוט בפרופילי אלומיניום במבחר גימורים.


תכנון המטבח

המטבח הוא אחד החדרים החשובים בבית - המקום ממנו יוצאים הריחות המהפנטים של האוכל ומבצרם של הבשלנים. שיפוץ מטבח סטנדרטי עולה כ-40 אלף שקל, אך סכום זה עלול לתפוח ולצאת משליטה אם לא נדאג לרסן עצמנו. משום כך יש להיכנס לשיפוץ המטבח עם תוכנית וכוונות מוגדרות מראש.

תחילה עלינו לשאול את עצמנו מספר שאלות בסיסיות: מה היה שימושי במטבח הקודם? מה לא נרצה שיכיל המטבח החדש? האם אנו זקוקים לכל ה"טרנדים" החדישים ביותר? האם אנו מעדיפים מגירות או ארונות? כמה מוצרי חשמל ברשותנו ואיזו גישה צריך אליהם? מהי תרבות העבודה שלנו במטבח והאם אנחנו בכלל אוהבים לאפות או לבשל?

 

לשאלות אלו לא נמצא תשובה אחידה אצל כל הבשלנים, שהרי כל אחד מתמחה בבישול מסוג אחר ומחזיק בתרבות בישול וצרכים שונים. עם זאת, בכל מטבח קיימים מספר פריטים קבועים וחשובים שעליהם יש לשים דגש וחשיבה.

 

משטח עבודה

בבואנו לבחור משטח עלינו לבחור בחומר מאסיבי וחזק ולכן רצוי שנתמקד בחומרים כמו שיש קיסר או קוריאן. עלות  החומרים אינה אחידה:

עלותו שיש קיסר נעה בין 1,000 ל-1,600 שקל למטר רץ, ואילו עלותו של הקוריאן תנוע בין 1,500 ל-3000 שקל למטר רץ, כאשר המחיר תלוי שימוש: האם נשלב כיור בקוריאן או האם נרצה משטח שעולה לחיפוי קיר? יתרונו של הקוריאן על השיש היא עמידותו הרבה, נחשב לחומר ידידותי לסביבה, זהו משטח רציף ללא חיבורים וניתן לחדשו מידי תקופה על ידי ליטוש כך שיראה חדש ללא אבק ולכלוך בבית.

 

ארונות

אם נרצה להוזיל עלויות, חשוב שנדע שדלתות זולות בהרבה ממגירות על אף שאלו פרקטיות ונוחות יותר, כאשר הפרשי המחירים יכולים לנוע בין 20-25%. בין אם בחרנו ביותר מגירות או דלתות, יש להקפיד שהידיות תהיינה שקועות בתוך הדלת בכדי לא להפריע למהלך התקין של המטבח ולהפוך את העבודה בו ליעילה וזריזה הרבה יותר.

 

מבחינת חומרים ניתן להסתפק בארונות ודלתות מפורמייקה איכותית שניתנת לשילוב עם ידיות אינטגראליות. חומר נוסף הוא ניולאק, חומר חזק ועמיד אשר נראה כמו זכוכית ומספק מראה מבריק והומוגני למטבח. בחירה בחומר זה היא בבחינת השקעה לטווח ארוך מאחר שאינו צובר בלאי. יש לציין כי עלות הניולאק יקרה בהרבה ותגיע גם לכ-100% יותר מהפורמייקה.

 

צבע המטבח הוא אומנם עניין אינדיווידואלי, אך יחד עם זאת עלינו להקפיד לא להיסחף אחר טרנדים חולפים, מאחר שעד השיפוץ הבא יעברו כנראה שנים לא מעטות. עדיף לבחור בצבעים ניטראליים ונטולי זמן כמו הלבן, השמנת, קפוצ'ינו והאפור הבהיר אשר נחשבים לגוונים מובילים בתחום המטבחים, וככל הנראה ימשיכו להיות פופולריים גם בשנים הבאות.

 

כיור ותנור למטבח

לכל מטבח יש לפחות כיור אחד: האם אנו זקוקים לכיור גדול יותר או שמא גודל הכיור שהיה ברשותנו מספיק? בנוסף, האם נרצה לשלב טוחן אשפה אשר עלול "לנגוס" משטח הכיור? עלותו של כיור פשוט מתחילה מאות שקלים בודדים ויכולה להגיע גם ל-25 אלף שקל. גם הפעם המחיר תלוי חומר, סוג נירוסטה, באיכות ובגודל. גם התנור הוא בבחינת מכשיר חובה בכל מטבח ועדיף לתכנן את מיקומו כך שיהיה מוגבה ומובנה בילט - אין גם על מנת ליצור סביבת עבודה נוחה וגם בכדי להימנע מכוויות בידיים.

 

 

אי למטבח

האי בעל מספר יתרונות בלתי מבוטלים, ויכול להתאים לכל מטבח שגודלו החל מ-3.5 על 4 מטרים. האי מגיע בגדלים שונים ופעמים רבות בהזמנה אישית, כאשר הגודל האידיאלי המומלץ למשפחה בעלת 5 נפשות הינו באורך 2.20 מטרים, ועומק של 60 סנטימטרים. בין יתרונותיו הרבים האי מספק ומשמש כמקום אשר ניתן לשבת סביבו ויכול להחליף את השולחן מצד אחד, ובצידו השני לשתול מעלית המחביאה מוצרי חשמל.

 בנוסף, יכול האי להכיל מגירות . כל אלו מביאים למיקסום הפוטנציאל של האי ולניצול אופטימלי של המטבח כולו. טווח המחירים של האי יכול להיות רחב ביותר ומשתנה בהתאם לסוג החיפוי, מה נשלב בתוכו וכמובן גודלו. בממוצע ניתן להגיד כי עלותו תנוע בין 25 עד 30 אחוזים מערך המטבח ולכן חשוב להבין ולחשוב טרם הקנייה מה אנו מצפים מהאי ולאילו שימושים אנו באמת מייעדים אותו בכדי שלא נקפוץ גבוה מעל יכולתנו.

 

 

חיפויים למטבח


חיפויי זכוכית למטבח הינם פופולריים ביותר כיום ועלותם אינה יקרה באופן יחסי. האופציה הזולה ביותר הינה חיפוי מזכוכית צבועה שמחירה מתחיל ב-1,600 שקל למ"ר לגוון חלבי, ומטפס בהתאם לדרישת הלקוח ולסוג ההדפס:  משי, בד, הדבקה על זכוכית ועוד

 

 


הגענו ליעד

אם נסכם את עלויות השיפוץ המינימליות של מטבח סטנדרטי איכותי נראה כי אכן ניתן לשפץ את המטבח מבלי לחרוג מהסכום ההתחלתי שהקצבנו לעצמנו. כך לדוגמא, עלות משטח עבודה משיש קיסר כולל כיור תעלה כ-8,000 שקל, לכך נוסיף ארונות מטבח מפורמייקה, שמחירם בשוק החל מ-20,000 ונגיע ל-28,000 שקל. אם נחליט להתחדש ולהוסיף גם אי פרקטי עם חיפוי משיש קיסר מחירו החל מ-9,000 שקל. חיפוי קיר בגודל 2 מ"ר עם זכוכית צבועה מחירו כ- 3,000 שקל.

 

הגענו ליעד עם לשיפוץ מטבח כולל של 40 אלף שקל, הסכום אותו הגדרנו מלכתחילה לשיפוץ. סכום זה אינו כולל אבזור המטבח במוצרי חשמל כדוגמאת כריים, תנור, מקרר וועד.

 

לסיכום, הדבר החשוב ביותר בעת שיפוץ הבית בכלל ושיפוץ המטבח בפרט הוא שמירה על פרופורציות. אפשרויות העיצוב היום הינן כמעט אינסופיות וגאדג'טים חדשים מופיעים בכל יום. יש לזכור כי כל תוספת עולה בד"כ כמה אלפים ולפעמים אף יותר, לאחר זמן נגלה כי לא את הכל היינו צריכים ולא כל דבר רלוונטי לצרכים שלנו. חשוב לשמור על גבולות ההיגיון.

 

 

 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר | צור קשר

http://www.formex.co.il/ http://is-pirzul.co.il/ http://tzahshivuk.fav.co.il/ http://smis.co.il